bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Oglekļa instrumentu tērauds

Ar instrumentu tēraudu ir jāsaprot tērauds, kura sastāvā esošā oglekļa daudzums ir 0,7% un vairāk. Pēc termiskās apstrādes pabeigšanas palielinās tā izturība un stiprība, un tērauds tiek iedalīts divos tipos – augstas kvalitātes un kvalitatīvajā. Tērauda sastāvā ir sērs un fosfors, kuru daudzums sastāda atbilstoši 0,03% un 0,035% kvalitatīvajam un 0,02% - 0,03% augstas kvalitātes tēraudam.

Uzņēmums Metālu Centrs piedāvā Jums iepazīties ar oglekļa instrumentu tērauda īpatnībām. Tērauda kvalitātes markas savā apzīmējumā neietver burtu A, augstas kvalitātes tērauda markas atšķiras ar savu nosaukumu pirmajiem burtiem. Nosaukumā ietvertais “У” burts apzīmē oglekļa tēraudu, bet cipari raksturo tā sastāvā esošo oglekļa procentuālo daudzumu. Burts “Г” nozīmē, ka tērauda sastāvā ir paaugstināts mangāna procentuālais daudzums.

Šī materiāla priekšrocības salīdzinājumā ar citiem instrumentu paraugiem ir tā zemajās cenās un augstajā stiprībā. Attiecībā uz trūkumiem – tie saistīti ar zemo siltumizturību un ātro dilstamību.

Oglekļa instrumentu tērauda pielietojuma joma

Modeļi “У7”, “У7А” tiek izmantoti kokmateriālu apstrādes instrumentu izgatavošanā. Pie tādiem attiecināmi cirvji, kalti, cirtņi un tamlīdzīgi. Tāpat no šī tērauda izgatavo āmurus, skrūvgriežus, plakanknaibles, knaibles, veserus un līdzīgas lietas.

Tērauda modeļi «У8», «У8А», «У8Г», «У8ГА», «У9», «У9А» paredzēti šādu instrumentu izgatavošanai: cirvji, kalti, disku zāģi, veltnīši, kalumi, frēzes, kniežu stangas, uzgriežņi, asknaibles u.c. No šī materiāla izgatavo vītņu un plakanās atsperes, vārstus, irbuļus, sīkas konstrukciju detaļas, kas ietver arī mehānisko pulksteņu detaļas.

Modeļus «У10А» un «У12А» pamatā izmanto serdeņu ražošanā.

Nākamie paraugi «У10», «У10А», «У11» un «У11А» sava pielietojuma ziņā līdzinās otrajā punktā aprakstītajiem.

«У12» un «У12А» izmanto, lai izgatavotu vīles, aukstā štancējuma ierīces, neliela izmēra spiedogus un instrumentus, attiecināmus pie klases, kurai nav nepieciešams paaugstināta līmeņa stiprība.

Skuvekļu žiletēm, ķirurģiskajiem instrumentiem un daudziem citiem griežamajiem instrumentiem ir piemērots «У13» un «У13А» markas tērauds.

Jūs varat iepazīties ar Metālu Centrs tērauda izstrādājumu asortimentu, uzklikšķinot uz “Produkcija”.