bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Ūdensvada caurules

Metāla ūdensvada caurules izmanto komunikāciju ierīkošanai, dzīvojamo māju, kotedžu, ražošanas telpu apgādei ar ūdeni. Oglekļa tērauds - viens no vispieprasītākajiem materiāliem to izgatavošanai. Tas kalpo ilgi, iztur temperatūras svārstības, nenozīmīgi paplašināšanās.

Neskatoties uz alternatīvajiem variantiem (plastmasa, metālplastika), metāla caurules ir līderi būvniecības tirgū. To drošība ir pārbaudīta laika gaitā. Taču, ja ir jāizvēlās caurule dzeramajam vai mājsaimniecības ūdensvadam, jāzina šī materiāla īpatnības.

Pēc sava tipa caurule var būt: viegla, standarta, pastiprināta. Tas ir atkarīgs no sieniņas biezuma un iekšējā diametra attiecības. Vieglais variants tiek izmantots apkures vai ūdensvada ierīkošanai. Standarta - kad vajadzīga augstāka spiediena izturība. Pastiprinātais - ļoti augsta spiediena gadījumā, sistēmā.

Caurules galvenais parametrs ir diametrs. Parasti tiek ņemts vērā iekšējais atvērums, ko saskaņā ar starptautiskajiem standartiem norāda collās. Pārdevēji un speciālisti kopējo diametru aprēķina pieskaitot sieniņu biezumu. Izmēri ir jāzina, lai piemeklētu uzmavas, savienotājstiprinājumus. Sieniņu biezums ir svarīgs vītnes veidošanai.

Ūdensvada caurules: plusi un mīnusi

Metāla caurules atšķiras pēc izgatavošanas metodes: elektrometinātās, bezšuvju, cinkotās. Elektrometinātās izgatavo no lokšņu oglekļa  vai mazleģēta tērauda. Bezšuvju iegūst ar cauruļ velmēšanas metodi, tai nav savienotājšuves. Cinkotām ir pretkorozijas aizsargslānis, kas aizsargā tās no oksidēšanās.

Metāla ūdensvada caurulēm piemīt šādas priekšrocības:

  • Izturība pret mehānisko iedarbību. Iztur ievērojamu ārējo spiedienu. Tās var ierakt zemē, iemūrēt cementa grīdā. Bezšuvju variants ir izturīgāks iekšējā ūdens spiediena gadījumā, nekā metinātais.
  • Metālam ir zems izplešanās koeficients. Iemūrēta sienā, caurulepraktiski nedeformējas no karstā ūdens. Siena neplaisā, apmetums nenobirst.
  • Ekonomiskums. Labi izolēts cauruļvads, kurš ir apstrādāts ar pretkorozijas sastāvu, kalpos ilgi. Tas neprasa sarežģītu aprūpi. Rezultāts - var samazināt izdevumus.
  • Lielākā daļa detaļu ir pielāgotas montāžai. Pārejas, krāni, uzmavas un citas komplektējošās detaļas var piemeklēt daudz vienkāršāk, nekā citiem materiāliem.

Visus mīnusus kompensē pareiza montāža un apkope. No rūsas aizsargā krāsas slānis, grunts un pareiza siltumizolācija. Skalojot sistēmu ar speciāliem sastāviem, var novērst iekšējā diametra samazināšanos sāls un rūsas nogulumu dēļ. Bojāto daļu nav grūti aizstāt.

Dažus pircējus uztrauc izstrādājuma lielais svars, sarežģītā montāža, metināšanas nepieciešamība. Piegādi un montāžas darbus labāk uzticēt speciālistiem. Viņiem ir transports, nepieciešamais aprīkojums, darba pieredze.

Kā aizsargāt metāla caurules un pagarināt tām kalpošanas laiku

Korozija - galvenais metāla ienaidnieks. Oksidējošais process saīsina visas sistēmas kalpošanas laiku. Visekonomiskākais aizsardzības veids - elektroķīmiskā cinka uzklāšana. Gatavās cinkotās caurules maksā dārgāk, taču tēriņi tiek kompensēti ar ilgstošo ekspluatācijas periodu.

Cinku uzklāj uz abām virsmām: iekšējo un ārējo. Tas ļauj tikt galā ar ārējo oksidāciju, traucē veidoties izaugumiem iekšpusē. Laba cinkota caurule spēj nokalpot visu cilvēka mūžu.

Izvēloties ūdensvada caurules, jāņem vērā izstrādājuma parametrus un ekspluatācijas nosacījumus. Speciālisti ņem vērā sekojošo:

  • Ūdensapgādes tipu (karstais, aukstais).
  • Maksimālo darba spiedienu.
  • Maksimālo temperatūru.
  • Izvietošanas vietu (sienā, grīdā, zemē).
  • Laika apstākļus (ārējai montāžai).

Uzstādot komunikācijas, visus parametrus salīdzina ar būvnormatīvos pieņemtajiem standartiem. Tie ir atspoguļoti speciālajos normatīvajos aktos.

Ikviens, kurš būvē māju, grib maksāt mazāk. Taču, speciālisti neiesaka iegādāties lētus izstrādājumus. No ūdensvada un apkures kvalitātes ir atkarīga cilvēku veselība, ēkas kalpošanas ilgums. Iespējamo remontu daudzums var pārsvērt jebkuru izdevīgumu. Bojājumi ūdensapgādes sistēmā, pārrāvumi, apludināšana rada daudzkārt lielākus zaudējumus.

Mūsdienu pircēju var samulsināt ūdensvada sistēmas cauruļu plašā izvēle. Neviennozīmīgās atsauksmes Internetā nostāda cilvēku grūtas izvēles priekšā. Atrisināt problēmu palīdzēs kompānijas “Metālu Centrs” speciālisti. Mēs esam gatavi sniegt Jums konsultācijas visos jautājumos, palīdzēt piemeklēt kvalitatīvas preces atbilstoši norādītajiem parametriem, nodrošināt savlaicīgu piegādi.