bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Metāla cenas. No kā ir atkarīga nerūsējošo cauruļu cena

Viens no cenu veidošanas faktoriem, caurulēm no nerūsējošā tērauda, ir standarts, kuram tās atbilst. Šāda normatīvā dokumentācija norāda uz metālvelmējuma kvalitāti un tā pielietošanas jomu. Tas ir jāņem vērā, izvēloties materiālu konkrētiem mērķiem. Piemēram, ne katra caurule būs izmantojama pārtikas rūpniecībā, pat ja tā ir  no nerūsējošā tērauda klases, kā arī ne visas caurules būs derīgas darbam ar spiedienu.

Normatīvā dokumentācija reglamentē:

  • Pieļaujamās tērauda markas.
  • Izgatavošanas tehnoloģiju.
  • Caurules izmērus.
  • Virsmas stāvokli.
  • Pārbaudes metodes un citus faktorus, par kuriem atbildību nes ražotājs.

Visizplatītākās tirgū ir nerūsējošās caurules, atbilstošas satndartam DIN 17455. Tā ir kvalitatīva produkcija, kurai ir plaša pielietošanas joma. Šādas caurules izmanto metālkonstrukciju, cauruļvadu, gāzes vadu un iekārtu izgatavošanā, kuras strādā bez augsta spiediena un temperatūrām. Standarta DIN 17455 caurule netiek izmantota pārtikas rūpniecībā, kur ir tiešs materiāla kontakts ar produktiem.

Ierobežojumi, pielietošanas jomā, caurulēm DIN 17455 saistīti ar atsevišķu tērauda marku sastāvu un šuves izturību. Tā sastāda 0.8 no materiāla izturības, tāpēc to nedrīkst izmantot sistēmās ar augstu spiedienu. Citiem vārdiem sakot: metinātās šuves izturības parametri nepārsniedz 80% metāla pamata parametrus.

Paaugstinātas kvalitātes nerūsējošās caurules

Nopietnākiem uzdevumiem izmanto caurules, kuras izgatavotas atbilstoši DIN 17457. Šāda metāla cenas ir par 8-10% lielākas, nekā iepriekš aprakstītajai  cauruļu produkcijai. Tas ir saistīts ar dārgāku ražošanu, kur tiek izmantotas citas tehnoloģijas:

  • Metinātās šuves veidošana.
  • Termoapstrāde.
  • Kodināšana.
  • Iekšējās un ārējās virsma slīpēšana un sagatavošana.
  • Produkcijas kvalitātes nebojājoša kontrole.

Lai gūtu iespēju izmantot nerūsējošās caurules konkrēti tieši pārtikas rūpniecībā, kontaktā ar pārtikas produktiem, bez DIN 17457, tāpat ievēro DIN 11850 prasības, kuras reglamentē pieļaujamās tērauda markas. Atbilstoši šim standartam pārtikas rūpniecībā atļauts izmantot tēraudu: AISI 304(1.4301), AISI 304L(1.4307), AISI 316L(1.4404).

Ja Jūs interesē kvalitatīvs metāls par pievilcīgām cenām, kompānija SIA “Metālu Centrs” ir gatava palīdzēt izvēlēties nepieciešamo cauruļu produkciju. Sazinieties ar menedžeri pēc norādītā mūsu mājas lapā telefona numura un saņemiet kvalificētu konsultāciju!