bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Kādi faktori ietekmē metāla cenas

Tērauda cauruļu tirgus vērtību veido - metāla cenas, ražošanas izmaksas, loģistika, uzglabāšana, sertificēšana un tirdzniecības uzcenojumi. Šobrīd nav nekādu ierobežojumu, kuri regulētu minimālo un maksimālo cenu slieksni, tāpēc vairāku piedāvājumu salīdzinājums ir vienīgais veids noteikt vidējo vai optimālo metāla izstrādājumu vērtību.

No kā veidojas pašizmaksas

Konstruktīvās, ūdens/gāzesvadu un bezšuvju tērauda caurules ražo no metāla lentas vai loksnēm, kuru biezums ir 0.4-1.5 mm. Attiecīgi, jo biezāks metāls, jo vairāk izejvielu izmanto izstrādājuma ražošanai, kas, kā jau sagaidāms, palielina tirgus vērtību.

Izejvielu patēriņš – faktors, kurs nenosaka metāla produkcijas kvalitāti, kaut arī tiek uzskatīts par primāro cenas veidošanā. Lai arī biezsienu izstrādājumi ir izturīgāki uz saliekšanu, izturīgāki mehāniskās slodzes gadījumā un kalpo ilgāk, to izmantošana ne vienmēr ir attaisnota. Dažkārt plānsienu vieglums un lokanība ir svarīgāki.

Tāpat, cinkošanas aizsargslānis atspoguļojas metāla caurules cenā. No cinka slāņa biezuma atkarīga materiāla klase:

  • 40-60 µm- paaugstinātā klase.
  • 18-40 µm- pirmā klase.
  • 10-18 µm- otrā klase.

Lētāki ir otrās klases risinājumi, taču pretkorozijas kvalitātes un paredzamā ekspluatācijas termiņa ziņā, tie būtiski zaudē analoģiskam biezuma ziņā, pirmās klases izstrādājumam, taču ar biezāku cinkojumu.

Papildus cinkam, lai aizsargātu ūdens/gāzesvadu caurules no korozijas, izmanto polimēru pārklājumus. Poliestera (PE,MattPE), PVDF (PVDF), plastizola (PVC) vai poliuretāna (PU/PUMA) slāņi aizsargā virsmu atklātā vai iegremdējamā montāžā pat drošāk. Turklāt, polimerizācija rūpnieciskos mērogos bieži ir lētāka izmaksu ziņā nekā cinkošana.

Citu papildus faktoru skaitā, kuri iekļauti metāla produkcijas pašizmaksā: transportēšanas un sertificēšanas izdevumi. Tāpēc, iegādāties no piegādātājiem valsts iekšienē, vienmēr ir izdevīgāk, nekā pie ārzemniekiem. It īpaši tad, ja ražotājs ir reģistrēts ES, jo tas padara licenzēšanu lētāku.

Pat, ja neņem vērā neregulējamo tirdzniecības uzcenojumu, ko pārdevējs nosaka patstāvīgi, vienalga tikpat kvalitatīva. Tāpēc, izvēloties metāla izstrādājumus, iesakām novērtēt pirkuma atbilstību ekspluatācijas īpašībām un pirms pasūtīšanas salīdzināt piedāvājumus no dažādiem piegādātājiem.