bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Armatūras izmantošana būvniecībā

Lai nostiprinātu ēkas konstrukciju, pamatus vai citus elementus, būvniecībā tiek izmantoti spēcīgi tērauda stieņi – armatūra. Par tās īpašībām, veidiem un pielietojumu būs šis raksts.

Pamatfunkcijas

Armatūra ir viens no galvenajiem elementiem būvniecībā. Tai piemīt vairākas būtiskas funkcijas:

  • Pateicoties tās pielietošanai, slodze tiek vienmērīgi sadalīta un būves celtspēja palielinās.
  • Veicina betona īpašību uzlabošanu, neļauj tam plaisāt.
  • Tai piemīt augsta izturība, plastiskums, sala un karstumizturība, kā arī izturība pret koroziju.

 

Veidi

 

Eksistē vairāki armatūras veidi:

  • Karsti velmētā (stieņu) – tiek plaši pielietota būvniecībā, jo ir laba saskarsme ar betonu. Tas ir garš stienis ar gludu vai rievotu virsmu. Izgatavots no leģēta tērauda. Tas nozīmē, ka tērauds ir sakausēts ar tādiem metāliem, ka silīcijs un mangāns, lai palielinātu tērauda izturību. Dažreiz, kā komponenti tiek pielietoti hroms un titāns.

Stieņu diametrs ir no 6 līdz 40 mm.

Ja tiek veidots tās vai citas konstrukcijas karkass, armatūras stieņus sametina vai savieno sasienot, izmantojot speciālu stiepli.

  • Auksti stieptā (stieples) – ražo no augstas kvalitātes, zema oglekļa satura vai oglekļa, tērauda. Tai ir augsta izturība, tomēr šis produkts tai pat laikā ir mazāk pieprasīts nekā tērauda stieņi. Tas tāpēc, ka šīs armatūras cenas ir diezgan augstas un to izmanto tikai kopā ar augsti kvalitatīvu betonu. Tās diametrs ir no 3 līdz 12 mm.
  • Stieņu troses – izgatavo savērpjot dažus izturīgus stieples gabalus (vidēji no diviem līdz desmit). Vislielākais pieprasījums ir septiņu stiepļu trosēm, kuras izgatavotas savērpjot septiņas stieples diametrā no 1 līdz 4 mm, ap centrālo stiepli.

 

Kā pareizi izvēlēties?

 

Katra veida armatūra ir savā ziņā laba, taču piemērota izmantošanai noteiktos apstākļos un temperatūras režīmos. Tāpēc izvēli vajadzētu veikt atbildīgi, labāk konsultēties ar speciālistiem, kuri palīdzēs izvēlēties pareizo armatūras veidu, konkrētam darbam.

Kompānijas SIA “Metālu Centrs” katalogā ir atrodama dažādu veidu un diametru armatūra. Ja Jums ir kādi jautājumi par armatūras izvēli, vai kādas ir metāla cenas, zvaniet uz mājas lapā norādīto telefona numuru un precizējiet informāciju pie mūsu menedžeriem.