bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

8 VEIDI, KĀDOS MĒDZ IZMANTOT TĒRAUDA C - PROFILU

Tērauda C - profils ir daudzpusīgs produkts, kas pieejams dažādos izmēros un biezumos. Tā šķērsgriezums ir šķautņota "C" burta formā ar taisnu aizmuguri un diviem perpendikulāriem paplašinājumiem augšā un apakšā. Dažiem tērauda C- profila veidiem (C Purlin) pievienotas uz iekšu vērstas malas līdz paplašinājumu galam, paralēli aizmugurei, kas padara konstrukciju stingrāku, līdzīgi taisnstūrveida profila caurulei. Citiem šī profila veidiem (Unistrut) ir caurumi vai perforācijas urbšanai, bet vēl citiem aizmugurē pievienota neliela kore vēl lielākai stingrībai.

Salīdzinājumā ar citiem celtniecības tērauda produktiem, kā I - sijām, tērauda C - profils ir vieglāks un mazliet lokanāks, bet ar mazāku vērpes stiprību, kas zināmos apstākļos palielina sagriešanās varbūtību. Tas ir stingrāks nekā plakans tērauds un gareniski nedaudz stiprāks nekā ekvivalenta biezuma leņķprofils.

Tērauda C - profilam ir daudz pielietojumu, galvenokārt celtniecībā. Zemāk daži piemēri:

SIENAS

Tērauda C - profilu nereti izmanto garāžu, noliktavu, darbnīcu un citu metāla būvju celtniecībā līdzīgi kā spraišļus tradicionālos koka karkasos. Spraišļi stiepjas vertikāli no sienas apakšējās plāksnes līdz augšējai un nes celtnes vertikālo slodzi. Salīdzinājumā ar koka spraisli tērauda C - profils spēj turēt krietni lielāku svaru un ir krietni stingrāks, sverot vien nedaudz vairāk. Protams, tērauda C ‑ profilu ir grūtāk uzstādīt, jo vienkāršas naglu dzīšanas vietā jāveic metināšana, skrūvēšana vai kniedēšana.

STATŅU KARKASA KLĒŠU SIENAS

Tērauda C - profilu var izmantot statņu karkasa klēšu sienu veidošanai, liekot to horizontāli no statņa uz statni, lai nodrošinātu stiprinājuma punktu ārpuses apšuvumam, kas nereti ir metāla loksnes. To var likt arī pa iekšpusi, lai balstītu ģipškartona vai citu iekšējo sienu apdari. Izmantojot tērauda C - profilu koka līstu vai citu produktu vietā, attālumu starp statņiem var palielināt, nekaitējot sienas viengabalainībai. Lielākos garumos koks var viegli vīties vai vērpties, liekot apdarinātajai sienai izskatīties viļņotai vai nelīdzenai un samazinot tās stingrību un nestspēju.

JUMTI

Vieglos jumtos tērauda C - profilu var izmantot kā spāres, kas stiepjas no jumta dzegas līdz korei, kur balsta jumta segumu. Izmantojot tērauda C - profilu koka vietā, spāres var būt mazākas un vieglākas, bet turēt tādu pašu svaru. Salīdzinājumā ar koku tērauda C-profils ir stiprāks un ilgmūžīgāks, un to nesabojā puve, sēņu izraisīta trupe vai mitrums. Smagos jumtos kā spāres un kori nereti izmanto I-sijas, un tērauda C-profils tiek novietots perpendikulāri virs spārēm ik pa pāris pēdām no kores lejup līdz dzegai. Tas ļauj tērauda C-profilam aizpildīt spraugas starp spārēm, ļaujot tām atrasties tālāk citai no citas, un nodrošina stiprinājuma punktu tērauda klājam.

LOGU UN DURVJU RĀMJI

Tērauda C - profilu var izmantot, lai izveidotu drošus rāmjus gan metāla, gan koka karkasu ēku logiem un durvīm. Četri gabali tiek izgriezti ar slīpajiem savienojumiem katrā galā, un C - profils pār sienu ieslīd loga vai durvju atvērumā, atstājot tajā plakanu virsmu, kur iestiprināt durvis vai logu, un ir drošāk nekā no koka izgatavoti rāmji. Tērauda C-profilu nereti izmanto, gatavojot rāmjus komerciālām ugunsdrošām durvīm, kā arī pagrabu durvīm.

KOKA SIJU BALSTI

Kad koka karkasa celtnei nepieciešama sevišķa stiprība, tērauda C - profilu var izmantot, lai palielinātu koka siju stingrību. Sijas var ievietot lielā tērauda C - profilā, iegūstot papildu stiprību, bet nezaudējot iespēju viegli piestiprināt tām komponentes. Alternatīvā variantā sijas apakšā var ievietot mazāku tērauda C - profilu, balstītu ar mietiem, lai palielinātu esošas sijas stiprību rekonstruējot. To var novietot arī sijas augšā, lai nodrošinātu papildu stiprību mājas būvniecības laikā.

TRANSPORTLĪDZEKĻU KARKASI

Tērauda C - profilu nereti izmanto transportlīdzekļu karkasos, un tas mēdz būt īpaši veidots šādai funkcijai. Smagu tērauda C- profilu parasti izmanto galveno rāmja sliežu izveidē no transportlīdzekļa priekšas līdz aizmugurei. Vieglāku tērauda C- profilu var izmantot šķērselementu, skavu vai tādu strukturālo komponenšu kā radiatora balstu izveidē. Tērauda C- profils nodrošina pietiekamu stiprību un stingrību, lai neļautu transportlīdzeklim pārāk locīties, vienlaikus pieļaujot mazliet kustības, lai kompensētu dzinēja radīto vērpes momentu.

PIEKABES

Tērauda C- profilu nereti izmanto piekabju, tostarp plakanvirsmas piekabju, kastveida piekabju un pat kempinga piekabju un atpūtas transportlīdzekļu, būvē. Smagu tērauda C- profilu var izmantot, izgatavojot galvenā karkasa sliedes un tapu, kur piekabe savienojas ar velkošo transportlīdzekli. Tāpat to var izmantot kā grīdas sijas perpendikulāri karkasa sliedēm, lai izbūvētu grīdas konstrukciju, kā arī piekabes ārējām malām. Grīdas segumu, koka vai metāla, tad piestiprina sijām, lai apdarinātu piekabes klāju. Tērauda C-profilu var izmantot arī, lai izveidotu sliedes kravas nostiprināšanai, vai kā spraišļus, lai izveidotu sienas un jumtu slēgtai, t.i., kastveida vai kempinga piekabei.

METĀLA BŪVES

Tērauda C- profilu nereti izmanto kopā ar I- sijām un citiem tērauda produktiem komerciālu un rūpniecisku būvju, piemēram, noliktavu, tapšanā. Tas var kalpot kā spraišļi, skavas, sijas vai citas strukturālās komponentes, kam nav nepieciešama I- sijas papildu izturība. To nereti nofiksē piemetinot, pieskrūvējot vai piekniedējot, un savam svaram tas nodrošina ievērojamu stiprību un stingrību.

Tērauda C- profilu var izmantot arī daudzām citām konstrukcijām, kā margām, kāpņu stringeriem, tiltu kopnēm vai aizsargmargām. Tas ir daudzpusīgs produkts, stiprs, viegls un salīdzinoši viegli uzturams.