bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Metinātas un bezšuvju caurules, to veidi un pielietojums

Caurules ir ļoti populāra velmēta metāla produkcija. Lai maksimāli apmierinātu mūsdienu rūpniecības vajadzības, caurules tiek ražotas dažādās formās un izmēros diametrā un garumā. Metāla cauruļu ražošanā izmanto melno vai nerūsējošo tēraudu, kā arī daudzus sakausējumus, kas nodrošina augstas izturības un pretkorozijas produktus. Atsevišķos gadījumos caurules tiek pārklātas ar speciāliem aizsargpārklājumiem, kas ļauj izmantot metālu korozīvā vidē un ekstremālās (ļoti augstās vai zemās) temperatūrās. Lai pareizi izvēlētos un iegādātos caurules, jāņem vērā visas šī tērauda velmējuma īpašības.

Jebkuram cauruļu ražotājam, jo ​​īpaši tiem, kurus paredzēts izmantot sarežģītos apstākļos, ir stingri jāievēro pasaules standartu prasības. Metinātas caurules, to ražošana, tērauda markas, pielaides, izmēri un citas nianses regulē tādi standarti, kā: NE 10219 – Eiropas standarts, kas nosaka konstrukciju cauruļu klāstu; savukārt NE 10217/EN10255 ir Eiropas standarts, kas definē cauruļu diapazonu darbam zem spiediena.

Metinātas caurules var būt gan karsti, gan auksti velmētas, tāpat arī pamatojoties uz materiālu, ko izmanto cauruļu ražošanā - tērauda vai cinkotas. Caurules var būt gludas vai vītņotas to galos. Atkarībā no garuma, metinātās caurules sastopamas izmēros 6 vai 12 m. Metinātas caurules ārējais diametrs var būt no 10 līdz 1420 mm, sienas biezums no 1 līdz 32 mm. Caurules caurlaidspēju nosaka tās iekšējais diametrs (DN). Izvēloties caurules, jāņem vērā arī to dažādie savienotājelementi. Populārākās ir ūdensvada un gāzes caurules no 15 līdz 100 mm diametrā. Metinātās gāzes un ūdensvada caurules kvalitāti raksturo tās izturība un ekspluatācijas drošība.

Bezšuvju caurules, to ražošanu, tērauda markas, pielaides, izmērus un citas nianses reglamentē tādi standarti, kā: EN 10210 - Eiropas standarts, kas definē smalkgraudu strukturālo un neleģēto tēraudu cauruļu sortimentu, savukārt EN 10216 ir Eiropas standarts, kas nosaka cauruļu diapazonu darbam zem spiediena. Bezšuvju caurules izceļas ar augsto izturību, paaugstinātu hermētiskumu, necaurlaidību un izturību pret koroziju. Bezšuvju cauruļu ražošanā biežāk tiek izmantots zema sakausējuma ogleklis, nedaudz retāk tērauds. Izmantotais materiāls ietekmē gala produkta tehnisko veiktspēju.

Atkarībā no apstākļiem, tiek izmantots noteikta tipa caurules, kas var būt ražotas no dažādiem materiāliem, izmantojot atšķirīgas ražošanas metodes, kuru pielietošanas rezultātā caurulēm būs dažādas ķīmiskās un mehāniskās īpašības. Piemēram, metinātas caurules tiek izmantotas siltuma un ūdens tīklu ierīkošanai, cauruļvadiem, kas atšķiras ar spiediena un plūsmas ātrumu. (ūdens caurules jeb ūdensvada caurules) Tāpat arī metinātas caurules tiek izmantotas inženierzinātnēs, rūpniecībā, mēbeļu ražošanā, būvniecībā, bērnu un sporta laukumu ierīkošanā. Savukārt bezšuvju caurules ir lieliski piemērotas cauruļvadiem, kuros augsta temperatūra un pastāvīgi var palielināties iekšējais spiediens, nodrošinot maksimālu izturību. Bez cauruļvadiem, bezšuvju caurules plaši tiek izmantotas lidmašīnās, mašīnražošanā, naftas un gāzes rūpniecībā.