bkb metals

zvaniet:

(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21
Kontaktinformācija


rakstiet:
biz@metalucentrs.lv

Ir jautājumi?

Uzdodiet tos pa telefonu
(+371) 67-67-67-24
(+371) 67-67-67-21

pa elektronisko pastu
biz@metalucentrs.lv

vai tieši šeit:
Uzdot jautājumu

Caurules izmantošana inženierijā un rūpniecībā

Cauruļvadi ir dobi cilindri, kas sastopami vannas istabās un virtuvēs. Savukārt caurules ir gari cilindri, ko izmanto šķidrumu pārvadei un vadu vai kabeļu aizsardzībai. Cauruļvadus mēra pēc iekšējā diametra, bet caurules lielākoties pēc ārējā diametra vai sienas biezuma.

Caurules un cauruļvadus ikdienā piemin bieži, jo tie sastopami daudzviet mājā. Abus mēdz maldīgi uztvert kā vienu un to pašu, cauruli nereti uzskatot par cauruļvadu, taču tas ir nepareizi. Cauruļvadus un caurules izmanto atšķirīgiem nolūkiem un, lai gan tie var izskatīties vienādi, tos mēra atšķirīgi. Piemēram, cauruļvadi ir dobi cilindri, kas sastopami vannas istabās un virtuvēs. Tos lielākoties izmanto vielu pārvadei no vienas vietas uz otru un izgatavo dažādos biezumos un izmēros. Mazākie atrodami zem vannas istabu izlietnēm, bet lielākie tualetēs. Cauruļvadus var izmantot arī lai pārvadītu šķidras un gāzveida vielas, vircu, pulverus, mazu cietvielu masas u.c. Savukārt caurules ir gari cilindri, ko izmanto šķidrumu pārvadei un vadu vai kabeļu aizsardzībai. Caurules izmantojamas ne tikai virtuvē un vannas istabā - tās sastopamas daudzviet mājā, tostarp kontaktrozetēs. Termins "caurule" attiecas arī uz necilindriskiem - piemēram, kvadrāt vai taisnstūrveida - profiliem.

Lai gan ikdienas lietošanā šie vārdi ir savstarpēji aizstājami, inženierijā un rūpniecībā to nozīmes atšķiras. Atkarībā no pielietojuma cauruļvadus parasti raksturo nominālais diametrs ar konstantu ārējo diametru un biezumu pēc noteiktas skalas. Cauruļvadus mēra pēc iekšējā diametra, bet caurules visbiežāk raksturo ārējais diametrs un sienas biezums, protams iespējami arī citi parametru pāri no ārējā diametra, iekšējā diametra un sienas biezuma.

Gan cauruļvadiem, gan caurulēm piemīt nelokāmība, kamēr, piemēram, šļūtenes ir lokanas un saritināmas. Attiecībā uz cauruļvadu un cauruli var lietot standarta cauruļvadu izmēru apzīmējumus vai nominālo ārējo vai iekšējo diametru un/vai sienas biezumu. Pastāv divas rūpnieciski ražotu cauruļu šķiras: bezšuvju (karsti un auksti velmētas), metinātas (spirālveida un taisnšuvju).